Menu

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımın önemi

Dijital pazarlamanın önemini biliyoruz. Bu cağ da müşterilerin, tüketicilerin ilgilerin çekmenin yolu internet. Dijital pazarlamanın ana maddelerinden bir tanesi web sitesi. Pazarlamanın en önemli aracı internet olduğundan hemfikiriz. Bir firma veya bir ürün hakkında merak edilen her şeyi bulmamızı sağlar. Güzel ve etkileyici çalışan bir web sitesinin tasarımı çok önemli. Müşterilerinizin isteklerini daha iyi anlayabilmek için ve onların ihtiyaçlarını daha kolay gidermek için gerekli. Kurumsal web tasarım yapılırken her ayrıntı düşünülür. Potansiyel müşterilerin ilgilerini çekmek için hazırlanan tasarımlar, farklı opsiyonlar ve filtreler.

Kurumsal sitelerde web tasarımına önem verilmesi gereken noktalardan bir tanesi, görsellik ve prestij. İyi bir görsellik, firmanın prestijin artmasını sağlar. Seçilen renk paletleri, kullanılan fotoğraflar, yazıların büyüklüğü ve tarzı, web sitesini zenginleştirir.

Sonuçta unutmayın ki, müşterilerin ilk dikkat ettiği şeyler bunlar. Özelikle ilk sayfa önemlidir. Site açılınca ilk ne çıkıyor müşterinin karsısına? Güzellik dışında kesin bulunması gereken maddelerden bir tanesi, firma bilgileri. Firma bilgileri sadece adres veya telefon numarası değil. Firmanız kaç yılında kuruldu? Firmayı yöneten kişi hakkında bilgiler de enteresan olabilir.

Satışa çıkarılan ürünlerin fotoğraflarının kaliteli olmasına dikkat edilmeli. Fotoğraf dışında ürünler hakkında ki bilgilerde önemli. Ürünün içeriği, teknik özelikleri, vb. Fotoğraf dışında ürün hakkında videolar da mevcut olabilir. Örneğin kıyafet satıyorsanız, manken üzerinde ki kıyafetle bir yürüyüş yapabilir. Web sitenizi online bir mağazaya çevirebilirsiniz. Kargo ücreti ve teslimat süresi hakkında bilgiler paylaşılması lazım. İade edilebiliyor mu ve bunu müşteri nasıl yapabilir gibi sorular da cevaplanması gerek. Parayı kapı da ödeyebiliyor mu müşteri veya online mi ödeme yapılması gerek?

Web sitenizi arama motorlarında bulundurmanız gerek. Google da ilk sayfa da çıkmasını sağlayacak yöntemler var. Bunların bazıları için bir yatırım gerekebilir. İnsanlar ilk sayfa da ki gördükleri siteleri tıklamayı tercih ediyorlar. Böylece rekabeti yenebilirsiniz. Yatırımınız boşa çıkmayacaktır. Google dışında sosyal medya reklamları yapabilirsiniz. Facebook ve benzer sosyal medya araçlarına ilanlar verebilirsiniz. Potansiyel müşteriler sayfalarını açtıklarında sizin web sitenize bir link görecekler. Bu da sizin satışlarınızı artırabilecek bir araç olabilir.