Menu

Promosyon ürünleri dağıtarak dikkat çekin

Promosyon ürünleri dağıtarak kazanç elde edin

Promosyon ürünlerin amacı firmanızı yükseltmek. Firmalar arası artan rekabet, şirketlerin satış stratejilerini tanıtıma itmiştir. Esas olan ise; tüketicinin dikkatini çekmektir. Dikkat çekerek potansiyel müşterileri etkileyebilirsiniz. İnsanlar bedava ürünlerden hoşlanıyor. Mesela “bir alana bir bedava” sloganını gördüklerinde, daha fazla para harcamaları gerekse de yine de o bedava ürüne sahip olmayı tercih ediyorlar. Çünkü “bedava”. Firmalar artık pahalı reklam araçları kullanmadan, kendilerini daha fazla insanlara tanıtmak için promosyon ürünleri tercih ediyor.

Firmalar sürekli olarak ürünlerini tanıtmak zorundadır. Promosyon ürünleri bu konuda çok büyük kati sağlar. Tercih ettiğiniz promosyon ürünleri kullanışlı olması gerek, insanların çöpe atmayacakları ama kullanabilecekleri. El altında olan şeyler, cebinde veya çantanın içinde taşınabilecek ürünler çok popüler. Bu tarz ürünlerin amacı satıştaki gücünüzü desteklemek. Tüketicilerin ürün satışının artırılmasını sağlamak. Kısacası doğru ürünle birlikte doğru promosyon bir çok kez yüksek satış olarak geri dönmektedir.

Ülkede gündemde ki olanları takip ederek fikir edinebilirsiniz. Türkiye’de şuan çok konuşulan bir “naylon poşet” sorunu var. Mağazalar naylon poşetleri kaldırıyorlar. Bunu doğayı korumak için yapıyorlar. Bu konuyu kullanarak bir pazarlama stratejisi düşünebilirsiniz. Yeniden kullanılabilir bez çantalar üretebilirsiniz.

Alışveriş poşeti yerine, her alışverişte kullanılabilecek bir bez torba tarzında çanta. Bu tarz bez çantaları müşterilerinize dağıtabilirsiniz. Tabi çantanın üzerine firmanızın logosunu, bilgilerini bastırmayı unutmayın.

Müşteriler bez çantaları kullandıkça, markanızı başkaları da görecektir. İnsanların dikkatlerini çekecektir. Buna yatırım yapmanız gerekiyor tabi ki de, fakat ilerleye yönelik düşünürseniz bundan kazançlı çıkabilirsiniz. İlla kar yapmak istiyorum diyorsanız bir kampanya hazırlayabilirsiniz. “20TL üzeri alışveriş yapana bedava çanta!” ve böylece kazanç da yapmış oluyorsunuz.

Hedef kitlenize göre özel promosyon ürünleri tasarlayıp dağıtabilirsiniz. Yüzlerce ürün arasından seçim yapabilirsiniz. Çeşitli ürünler arasında: Kalem, kahve kupaları, çakmak, anahtarlık, oto kokusu, bardak altıkları, ıslak mendil, çanta, tişört, çikolata, şemsiye, duvar saati, ajanda, masa seti, şapka ve buna benzer daha bir sürü çeşit ürünler. Bu promosyon ürünlerini hem düşük bütçeli firmalar hem de daha fazla yatırım yapmaya sahip firmalar kullanabilir. Her bütçeye göre ürünler var.